Muğla'da Türkevleri, Bozalan ve Çökertme içme suyu projesinin 28 bin metresi tamamlandı.MUĞLA (İGFA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas Türkevleri, Bozalan ve Çökertme Mahallelerini kapsayan içme suyu projesinde çalışmalarına devam ediyor.

35 milyon TL maliyet ile başlayan proje kapsamında bugüne kadar 28 bin metre içme suyu hattı tamamlandı.

İl genelinde modern altyapı sistemlerinin inşa edilmesi ve mevcut altyapı hatlarının yenilenmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından İlbank’tan alınan kredi ile bölgeye 100 ve 400 metreküp kapasiteli iki yeni içme suyu deposu yapılacağı bildirildi. Ayrıca 31 bin 149 metre içme suyu şebeke ve isale hattı ile bölge modern içme suyu altyapısına kavuşacak. 35 milyon TL’ye maliyet ile başlayan çalışmalarda projenin tamamlanması ile birlikte Türkevleri, Bozalan (Siteler Mevkii) ve Çökertme Mahalleleri modern içme suyu hattına kavuşacak. Çalışmalarla birlikte sağlanan ek içme suyu sayesinde 7 bin kişiye kesintisiz içme suyu sağlanacak.

İzmir Narlıdere'de bilge çınarlara ziyaret İzmir Narlıdere'de bilge çınarlara ziyaret