Evinde Bu Aletler Olan Dikkat: Tüm Ürünler Denetime Tabi Tutulacak!

Evinde Bu Aletler Olan Dikkat: Tüm Ürünler Denetime Tabi Tutulacak!
Robotik Süpürge ve Airfryer Cihazları İthalat Denetimine Dahil Oldu! Gözetim Genişletildi! Elektrikli ev aletlerinin ithalatında denetim uygulamaları genişletildi ve artık robotik süpürge ve airfryer cihazları da bu denetimlere tabi olacak. Yeni yapılan..

Robotik Süpürge ve Airfryer Cihazları İthalat Denetimine Dahil Oldu! Gözetim Genişletildi! Elektrikli ev aletlerinin ithalatında denetim uygulamaları genişletildi ve artık robotik süpürge ve airfryer cihazları da bu denetimlere tabi olacak. Yeni yapılan düzenlemelerle, bu cihazlar ithalat aşamasında artan gözetimle karşılaşacaklar. Öte yandan, ön ısıtma kaloriferleri denetim sürecinden çıkarıldı.

Elektrikli Ev Aletleri İçin İthalat Denetimleri Arttı

Denetim uygulamaları genişletilirken, ithalat sürecinde gözetimin kapsamı da genişletildi. Yeni düzenlemeler, ithalat sürecinde elektrikli ev aletlerinin daha sıkı denetlenmesini hedefliyor.

Robotik Süpürge ve Airfryerlar İçin Artan Denetimler

23 Mart'ta yayınlanan tebliğle robotik süpürge ve airfryerlar dahil, bazı elektrikli ev aletleri için gözetim uygulaması başlatıldı. Yeni düzenlemelerle, robot süpürge ve airfryerlar gibi elektrikli ev aletleri ithalat sürecinde daha fazla denetime tabi tutulacaklar.

Airfryerlar Gözetim Sürecine Geri Döndü

23 Mart'ta Resmi Gazete'de yayınlanan bir tebliğle, 100 doların altındaki değeri olan airfryer cihazları denetim sürecine dahil edildi ve 29 Mart'ta yayınlanan tebliğle bu süreçten çıkarıldı. Ancak bugün yayınlanan yeni tebliğle, 100 doların altındaki değeri olan airfryerlar yeniden denetim sürecine dahil edildi.

Ön Isıtma Kaloriferleri Denetim Sürecinden Çıkarıldı

Yeni tebliğle birlikte, gümrük tarife istatistik pozisyonu listesinde 8516 numarada yer alan ve 40 doların altında bir değere sahip olan "diğer ısıtıcı ve sobalar" arasındaki ön ısıtma kaloriferleri denetim sürecinden çıkarıldı. Bu düzenlemelerle ön ısıtma kaloriferleri, ithalat sürecinde daha az denetimle karşılaşacaklar.

Denetim Sürecinde Robot Süpürgeler ve Airfryerlar

İthalat denetim sürecine dahil edilen yeni ürünlerden biri de robotik süpürge ve airfryerlar oldu. 23 Mart'ta yayınlanan tebliğ sonucunda, bu iki elektrikli ev aleti kategorisi artık daha fazla gözetim altında olacak. Bu düzenlemeler, bu tür cihazların ithalatı sırasında kalite ve güvenliği sağlamak için uygulanacak.

Airfryerlar İçin Gözetim Yeniden Başladı

Airfryer cihazları, ithalatta gözetim uygulamasına 23 Mart'ta 100 doların altında birim değeri olanlar için başlatıldı. Ancak, 29 Mart'ta yayınlanan tebliğle bu cihazlar denetimden çıkarıldı. Bugün yayımlanan yeni tebliğle, airfryerlar yeniden 100 doların altındaki birim değeri olanlar için gözetim uygulamasına dahil edildi. Bu, airfryerların ithalat sürecinde daha fazla denetime tabi olacağı anlamına geliyor.

Öte yandan, ön ısıtma kaloriferleri ithalat sürecindeki gözetimden çıkarıldı. Tebliğ, 8516 numaralı gümrük tarife istatistik pozisyonunda listelenen ve 40 doların altında birim gümrük değeri olan "diğer ısıtıcılar ve sobalar" kategorisindeki ön ısıtma kaloriferlerini gözetim sürecinden çıkardı. Bu, bu tür cihazların ithalat sürecinde daha az denetime tabi olacakları anlamına geliyor. Bu değişiklik, ön ısıtma kaloriferlerinin ithalatında esneklik sağlamayı amaçlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.