GGYD Başkanı Allıoğlu: "Dünya lideri Atatürk'ün vizyonunu çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı üyeleri ve çocukları ile birlikte kutladı. Derneğin Ankara’da Neşeli Köy ’de düzenlenen 23 Nisan etkinliğine katılan çocuklar bando mızıka takımı eşliğinde marşlar söylediler, oyunlar oynadılar ve keyifli vakit geçirdiler. Ünlü çizgi film karakteri Niloya ile fotoğraf çektiren, İllüzyon Müzesi, Tepetaklak Ev ve tren turu aktivitelerine de katılan çocuklar oldukça eğlenceli anlar yaşadılar.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşadıklarını aktaran GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Dünya lideri, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllar öncesinde ortaya koyduğu vizyon ile tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’da bizler de üyelerimiz ve onların çocukları ile bu güzel bayramı yaşıyoruz. Bu vizyonu gençlerimize aşılamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın bugünü bir bayram gibi yaşamaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

"BU YIL 19 MAYIS AYINDA ÜÇ 19 BİR ARAYA GELECEK"

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birliktelik ve aidiyetin önemine vurgu yapan GGYD Yönetim Kurulu Başkanı Allıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Aileler ve çocukların bir araya gelmesi önemli, onlar için güzel bir ortam hazırladık. Burada olan herkes ve özellikle çocuklar çok mutlu ve keyifliler. Bir defa düşüncemizi değiştirdik Ters Ev ziyareti yaptık. Çocuklarımız için nereden, nasıl bakacaklarını sorgulayabilecekleri, vizyonlarını genişletip, öğrenebilecekleri, bakış açılarını değiştirebilmelerini sağlayabilecekleri verimli ve aynı zamanda eğlenceli bir aktivite gerçekleştirdik. İlüzyon müzesi de öyle, keyifli anlar yaşadılar. Çocukların bu özel günlerini unutmayacakları şekilde yaşamalarını sağlıyoruz.

Önümüzde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız var. Bu yıl 19 Mayıs günü, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği için üç tane 19’u içinde barındıran bir gün olacak. Birincisi bildiğiniz gibi 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih, yani Kurtuluş Savaşının başladığı gündür. İkincisi derneğimiz 19 Mayıs 2003 tarihinde kuruldu ve üçüncüsü bu yıl derneğimizin 19. Kuruluş yıl dönümü. Bu üç 19 bir araya gelecek ve bu yıl Samsun’da üyelerimiz ile beraber sabah 06.30’daki Bandırma Vapurunu karşılayacağız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.