YÖK'ten Kayseri Üniversitesi’ne ziyaret

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kayseri Üniversitesi’ni ziyaret etti ve senato üyeleri ile toplantı yaptı.Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) - Kayseri Üniversitesi'nde Rektörlük Senato Salonu’ndaki toplantıda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa üniversitenin çalışmaları ve projelerini paylaştı.

Sunumuna YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başlayan Rektör Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin uygulama ve proje odaklı üniversite misyonu ile mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasına girmeye çalıştığını kaydetti.

Üniversitelerinin OSB’lerle yürüttüğü OSB MYO projeleri hakkında da bilgiler veren Rektör Karamustafa, bu çerçevede en somut adımı Mimarsinan OSB ile attıklarını ve Mimarsinan OSB MYO’nun projesinin hazır olduğunu kaydetti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ise, sahada eğitimin olduğu OSB MYO’ları YÖK olarak da önemsediklerini belirtti ve Kayseri Üniversitesi’nin bu yönde Mimarsinan OSB ile yürüttüğü Mimarsinan OSB MYO projesine de destek vereceklerini söyledi.

MYO’ların gelişimine yönelik sanayi sektöründe yer alan işyerlerine, KOBİ’lere yönelik yapılacak anket çalışmasının da önemli olacağına dikkat çeken YÖK Başkanı Özvar, işyerleri hangi nitelikte ara elemana sahip, hangi nitelikte ara elemana ihtiyaç var, daha çok hangi alanlarda ara eleman yetiştirilmesi gerekir gibi soruların detaylı analizinin de bu şekilde yapılabileceğini kaydetti.

Özvar, toplantı sonrasında, Kayseri Üniversitesi’nin merkez kampüsü ile Teknik Bilimler MYO Mobilya, Dekorasyon Uygulama Merkezi ve Atölye binasını gezdi.

YÖK Başkanı Özvar, mobilya atölyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.